De valgte menighedsrådsmedlemmer er valgt for fire år fra 1. søndag i advent 2016.
Det nuværende menighedsråds funktionsperiode begyndte 1. søndag i advent 2019 og består af:
  • Kirsten H.K. Møllerformand
  • Kirsten Meyer, næstformand
  • Henning Skelbæk Nielsen, kirkeværge & kontaktperson
  • Flemming Hansen, kasserer
  • Tage Nørgaard, tegningsbemyndiget & bygningskyndig
  • Dea Diemar
  • Ellen Maj Flink Rasmussen
  • Ulla Schwartz-Sørensen
  • Sven-Olof Ipsen
  • Lone Hjorth Ohlhoff
  • Karin Franijeur Znaider, Sognepræst
  • Lars Danner Madsen, Sognepræst
  • Werner Meyer (Medarbejderrepræsentant) 
 
Kommende menighedsrådsmøder
Menighedsrådsmøder afholdes på tirsdage og begynder kl 18.00. Der er planlagt møder på følgende datoer:
 
28. januar 2020
24. marts 2020
28. april 2020
  9. juni 2020
25. august 2020
  6. oktober 2020
10. november 2020

Referater fra menighedsrådsmøderne ligger i menighedsalen på 1. sal ved kirkekontoret. Du er velkommen til at komme og læse referaterne i kontortiden tirs-fredag fra kl. 9:00 - 12:30 samt torsdag fra kl. 15:30- 18:00.

 

Valgmøder:

- Tirsdag d. 12. maj og tirsdag d. 15. september 2020